Dokumenty na Netflixie, które zabiorą Cię w podróż dookoła świata

Agata Wilk, 04 kwietnia 2023

Podróżowanie nigdy nie było tak łatwe, jak teraz. Nie musisz nawet kupować biletu i wsiadać do samolotu. Możesz podróżować z własnej kanapy. Wystarczy, że włączysz Netflixa, a w sekundę znajdziesz się na Chilijskiej Patagonii, gdzie leżą 24 parki narodowe. W mgnieniu oka możesz przenieść się do Australii, poznać społeczność Aborygenów i pływać wśród Wielkiej Rafy Koralowej. Nie ogranicza Cię długość ani szerokość geograficzna. Liczy się tylko ciekawość świata. Zapraszam Cię w podróż dookoła świata z moimi ulubionymi dokumentami, które znajdziesz na Netflixie.

„Down to earth - podróże z Zackiem Efronem”

Jest to dokument niezwykle inspirujący. Otwierający oczy na wiele kwestii dotyczących ekologii i zdrowego stylu życiu. To niepowtarzalna okazja, by odwiedzić Kostarykę w poszukiwaniu źródeł szczęścia albo Sardynię, by odkryć sekret długowieczności.

W drugim sezonie razem z Zackiem i Darinem udasz się do Australii w poszukiwaniu sposobów na zmniejszenie śladu węglowego, dowiesz się więcej o rolnictwie regeneratywnym, rezerwatach przyrody i zobaczysz, w jaki sposób odbudowywane są populacje dzikich zwierząt, które zostały zdziesiątkowane podczas pożarów w Australii.

I ja wiem, że postać Zacka Efrona może nie zachęcać, by włączyć ten dokument. Sama zresztą podchodziłam do niego z dystansem, ale uwierz mi, że jest to szalenie interesująca produkcja. I bardzo potrzebna, bo chociaż pokazuje problemy, które istnieją w różnych zakątkach świata, to są to problemy całego świata. A dokument pokazuje, jak różnymi sposobami możemy poczynić duże zmiany dla wspólnego dobra.

Zdecydowanie jest to mój ulubiony dokument. Czekam już na kolejne sezony! A Zack okazuje się naprawdę świetnym facetem. Polubisz go po tym programie.

„Chef’s Table Pizza”

Co powiesz na podróż śladami najlepszych smaków pizzy? Zajrzyj do restauracji prowadzonych przez niezwykle kreatywnych kucharzy, którzy pizzę wprowadzają na wyżyny sztuki kulinarnej.

Tutaj tradycja łączy się z niekonwencjonalnymi składnikami. Ciężka praca z pasją. Innowacyjne pomysły z chodzeniem pod prąd. To podróż przez Włochy, Japonię i Stany Zjednoczone. To nie tylko dokument o sztuce robienia pizzy, to też inspirujące historie o podążaniu za głosem serca.

I koniecznie przygotuj sobie jakieś przekąski podczas oglądania, bo człowiek od razu robi się głodny, kiedy widzi te wszystkie obłędne pizze.

„Tales by light”

Świat widziany oczami fotografów, którzy pokazują przyrodę, kulturę, zwierzęta i miejsca w nowym świetle. To polowanie na nietypowe i idealne ujęcia. To podróże w głębiny mórz i oceanów. To poszukiwania najbardziej nieuchwytnych zwierząt. To spotkania z różnymi plemionami i kulturami. Ale przede wszystkim to zatrzymywanie chwil i dokumentowanie świata, by ocalić go od zapomnienia.

„Najsłynniejsze parki narodowe świata”

5 historii, które zabiorą Cię w podróż po wyjątkowych parkach narodowych na całym świecie. To historie mikroskopijnych i gigantycznych mieszkańców naszej planety. To zmieniające się relacje pomiędzy człowiekiem i naturą. Do tego zachwycające ujęcia z dużą dawką humoru.

Wszystko to opowiedziane niezwykle kojącym głosem samego Baracka Obamy, który od zawsze walczył o dobro przyrody. Podczas jego prezydentury otoczono ochroną więcej lądów i oceanów w USA niż podczas rządów jakiegokolwiek innego prezydenta. Takie dokumenty są potrzebne, bo pokazują, jak ważne jest dbanie o zachowanie dzikich obszarów i jak wpływa to na kondycję naszej planety.

„Kamerzysta na Kubie”

Jon Alpert dokonał czego wyjątkowego. Udokumentował 45 lat historii Kuby. Aż cztery burzliwe dekady! Udało mu się uchwycić prawdziwego kubańskiego ducha. Pokazał przemiany, jakie nastąpiły w społeczeństwie, uwieczniając historię trzech kubańskich rodzin. Coś niesamowitego!

„Magiczne Andy”

To będzie podróż licząca 8500 kilometrów. Podróż przez Amerykę Łacińską. Przez Andy. Od Argentyny po Kolumbię. A towarzyszyć Ci będą mieszkańcy, których łączy silna więź z Andami. Ten dokument to prawdziwy relaks dla zmysłów. Kojące krajobrazy niezwykle wyciszają. Rzeczywiście coś magicznego jest w Andach.

Ebook Malaga Pleasure - najlepszy przewodnik po Maladze
e-book

Malaga Pleasure

Planując podróż do Malagi, już nie musisz wyszukiwać miejsc, zrobiłam to za Ciebie.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia jak najlepszej jakości korzystania z naszych usług oraz dostosowania treści i reklam do Twoich preferencji. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich użycie i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.