Sztuka abstrakcyjna, kreatywni ludzie, letnie kosmetyki, zapomniana historia Ha-Gi - zachwyty czerwca 2023

Agata Wilk, 11 lipca 2023

Czerwiec to mój ukochany miesiąc. Pachniał truskawkami. Smakował szparagami. Były rześkie poranki. Ciepłe, długie wieczory. Pierwsze gołe nogi. Ulubione sukienki noszone w nieskończoność. Ach, co to był za miesiąc.

A do tego premierę miał mój niezwykły przewodnik „Malaga Pleasure” pełen zachwycających miejsc i doświadczeń. Czerwiec to też nowe odkrycia, które mam nadzieję, zachwycą także Ciebie. Zapraszam Cię na inspiracje czerwca.

Podcast Preta Talks

Nic tak mnie nie inspiruje, jak osoby, które wykonują kreatywne zawody, pasjonują się ciekawymi tematami i robią niesamowite rzeczy. I właśnie o takich osobach jest podcast Preta Talks.

Malwa, twórczyni podcastu, do swoich odcinków zaprasza ludzi z branży kreatywnej w Polsce. Rozmawia z nimi o pasji do tego, co robią, o drodze do pracy marzeń, o początkach, o wyzwaniach, o blaskach, ale też cieniach każdego zawodu. Jest dużo o kreatywności, nowych zawodach i kompetencjach przyszłości, ale też pracoholizmie i wypaleniu. Ten podcast to prawdziwa perełka, a każdy odcinek to niesamowita dawka inspiracji.

Podcast przesłuchasz tutaj.

Podcast Preta Talks

Wieczory w muzeach i zobaczenie na żywo dzieł ulubionych artystów

Maj i czerwiec upłynął mi na zwiedzaniu madryckich muzeów i spełnianiu marzeń zobaczenia na żywo dzieł moich ulubionych artystów. Te uczucia i emocje są nie do opisania. Im więcej czytam, oglądam i dowiaduje się o sztuce, tym muzea dostarczają mi ogrom zachwytów. Połączenia kolorystyczne, kształty, faktury, a nawet biografia artysty może inspirować.

Zachęcam Cię by właśnie latem, kiedy wieczory są dłuższe, odwiedzić jakieś muzeum, czy to w Twoim mieście, czy w podróży. Bez żadnych odczekiwań po prostu pójdź i podziwiaj. Zwróć uwagę, dlaczego jakieś dzieło przykuło Twoją uwagę, czym Cię zachwyciło. Wtedy czerpie się najwięcej przyjemności z wizyty w muzeum.

Obraz z muzeum w Madrycie

Kurs „Abstrakcja”

Nikt tak o sztuce nie opowiada, jak Maja z Poza Ramami. A jej kurs o sztuce abstrakcyjnej ogląda się jak najlepszy serial na Netflixie. Wciąga i ma się ochotę oglądać lekcję za lekcją. Jeżeli nigdy sztuka abstrakcyjna Cię nie pociągała, to po tym kursie Cię oczaruje. Ja się w niej zakochałam po uszy.

Więcej o kursie poczytasz na stronie Mai.

Kurs abstrakcja Maja Michalak Poza Ramami

Mokosh balsam do ciała melon z ogórkiem

Czerwiec to dla mnie jeszcze jeden zapach. Zapach melona z ogórkiem. Tak pachnie mój ulubiony letni balsam. Jest orzeźwiający i otulający, a do tego cudownie nawilża ciało. Wróciłam do niego po kilku latach i nie mogę się teraz z nim rozstać. Uzależnia!

mokosh balsam do ciała melon z ogórkiem
Sprawdź tutaj, gdzie kupisz najtaniej.

Krem do twarzy z filtrem SPF 50 Resibo Ready to Wear 365

Poszukiwanie doskonałego filtru do twarzy zakończone sukcesem. Znalazłam ideał, ale też w końcu dorosłam do tego, że filtr powinno używać się na co dzień, a nie tylko na urlopie. Ten od Resibo ma idealną konsystencję. Nie bieli, w ogóle nie czuć go na twarzy i bez problemu nakłada się na niego makijaż. W końcu ochrona przed słońcem na trwałe zagościła w mojej pielęgnacji.

filtr resibo ready to wear
Sprawdź tutaj, gdzie kupisz najtaniej.

„Ha-Ga. Obrazki z życia” - Agata Napiórska

Ilustrowała dziecięce książki z wierszami Tuwima i Brzechwy. Miała swoją rubrykę w czasopiśmie „Szpilki”, gdzie przez czterdzieści lat co tydzień pojawiały się jej obrazki z charakterystycznymi postaciami z wyłupiastymi oczami. Pod każdym inna podsłuchana rozmowa, która była satyrą na PRL-owskie czasy. Jej rysunki pokochali czytelnicy i z niecierpliwością czekali na każdy kolejny numer „Szpilek”.

A dzisiaj czy ktoś kojarzy Ha-Gę? Co się stało, że Anna Gosławska-Lipińska, która ukrywała się pod pseudonimem Ha-Ga, została na pięćdziesiąt lat zapomniana i na nowo odkryta dopiero przez Agatę Napiórską? Tego Ci nie zdradzę, ale zachęcam Cię do sięgnięcia po książkę, bo jest to niesamowita historia.

Książka Ha-Ga obrazki z życia Agata Napiórska
Sprawdź tutaj, gdzie kupisz najtaniej.

Artykuł zawiera linki partnerskie. Ty kupujesz produkty z mojego polecenia, ja otrzymuję za to prowizję od sklepu. Oczywiście nie wpływa to w żaden sposób na cenę Twoich produktów.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia jak najlepszej jakości korzystania z naszych usług oraz dostosowania treści i reklam do Twoich preferencji. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich użycie i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.