7 wyjątkowych rzeczy, które musisz zrobić będąc w Maladze

Agata Wilk, 23 czerwca 2023

Do którego przewodnika nie zajrzysz, tam Malaga pojawia się jako jedno z najlepszych miast do odwiedzenia w Hiszpanii. I wcale mnie to nie dziwi. Bo Malaga zachwyca. I to na każdym kroku. Panuje tu niesamowita atmosfera. Malaga nie jest jednym z tych nudnych i mało porywających miast. To miasto tętni życiem cały rok.

Jeżeli podróż do Malagi dopiero przed Tobą, to ach, jak ja Ci zazdroszczę tych pierwszych zachwytów. Chłonięcia atmosfery i odkrywania miasta. A kiedy już będziesz w Maladze, koniecznie zrób 7 poniższych, wyjątkowych rzeczy, a Twoja podróż zapisze się w pamięci i zostanie z Tobą na dłużej.

Ebook Malaga Pleasure - najlepszy przewodnik po Maladze
e-book

Malaga Pleasure

Planując podróż do Malagi, już nie musisz wyszukiwać miejsc, zrobiłam to za Ciebie.

Zgub się w uliczkach Centro Historico

Centro Historico to plątanina różnorodny uliczek. Każdy zakamarek ma swój niepowtarzalny klimat. Na początku trudno się tutaj odnaleźć. Nigdy nie wiesz, gdzie wyjdziesz. Ale cała magia tego miejsca jest w „gubieniu się”, eksplorowaniu i odkrywaniu uliczek.

W Centro Historico są piękne kamienice i historyczne zabytki. W dzień przy kawce wygrzewają się tutaj mieszkańcy i turyści. Wieczory należą do tapasów i wina. Wszyscy tłoczą się przed lokalami przy małych, drewnianych stolikach i beczkach. Jest głośno, gwarno, ale takie jest właśnie hiszpańskie życie. Koniecznie musisz tego doświadczyć będąc w Maladze.

Spróbuj tapasów

Wieczory w Hiszpanii należą do tapasów. Hiszpanie kochają chodzić od baru do baru i zamawiać te niewielkie przekąski w towarzystwie wina. Tapasy będą różnić się w zależności od regionu.

W Maladze królują patatas bravas (pieczone ziemniaczki) polane roztopionym kozim serem, smażony bakłażan z miodem, moje ukochane pieczone papryczki Padrón posypane gruboziarnistą solą, hiszpański ser Manchego z mleka owczego i chorizo w przeróżnych konfiguracjach (smażone, w winie, w cydrze). Nie możesz wyjechać z Malagi, nie próbując chociaż kilku tapasów.

Pójdź na lokalny targ

Wizyta na hiszpańskim targu to niesamowite przeżycie. Ilość dostępnych produktów oszałamia. Na targach znajdziesz nie tylko owoce i warzywa, ale także sery, przyprawy, najwyższej jakości oliwę z oliwek, grzyby, suszone owoce. A największe wrażenie robią stoiska z rybami i owocami morza. Znajdziesz tu najlepsze lokalne produktu. Świeże i najwyższej jakości. Koniecznie zajrzyj na jakiś targ, gdy będziesz w Maladze.

Centro Historico - stare miasto w Maladze
Mercado Central de Atarazanas w Maladze

Zobacz miasto z góry

Malaga widziana z góry to inny wymiar zachwytów. Można tak stać godzinami, patrzeć na port i morze, miejską architekturę, góry w oddali i zachodzące za nie słońce. A widok na Malagę po zmroku, gdy jest już oświetlona, mam do tej pory przed oczami.

Odwiedź muzeum

Wiesz, że w Maladze jest aż 40 muzeów? W Hiszpanii tylko w Madrycie jest ich więcej, także naprawdę jest w czym wybierać. Ja szczególnie polecam Muzeum Picassa, które powstało na życzenie samego artysty. Picasso bardzo chciał, by jego dzieła obecne były w mieście, w którym się urodził. Podróż do Malagi to idealna okazja, by poznać bliżej twórczość tego artysty.

Wzgórze Gibralfaro w Maladze
Muzeum Malagi

Pójdź do bardziej lokalsowych dzielnic

Malaga zachwyci Cię jeszcze bardziej, gdy zboczysz z typowo turystycznych punktów i pójdziesz w miejsca, gdzie przesiadują Malagueños. To tam znajdziesz najbardziej autentycznego ducha miasta. A, że Hiszpanie są bardzo przyjaźni, to i zagadają do Ciebie i zdradzą Ci, w którym lokalu serwują najsmaczniejsze jedzenie.

Doświadcz, jak obchodzą święta Malagueños

Hiszpanie uwielbiają bawić się i świętować. W Maladze w każdym miesiącu odbywa się jakieś wydarzenie. Wybierając się do Malagi w okresie, kiedy trwa jakieś święto, na pewno poczujesz jeszcze bardziej hiszpański klimat.

Ja miałam okazję być w Maladze w okresie bożonarodzeniowym, kiedy wieczorami odbywały się coroczne pokazy świetle lampek. Światełka tańczyły w rytm kolęd, a wszyscy Hiszpanie śpiewali i tańczyli. Coś niesamowitego. Atmosfera nie do opisania.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o Maladze? Przeczytaj mój wpis o 16 niesamowitych ciekawostkach o tym mieście. Myślę, że niejedna informacja Cię zaskoczy.

Ebook Malaga Pleasure - najlepszy przewodnik po Maladze
e-book

Malaga Pleasure

Planując podróż do Malagi, już nie musisz wyszukiwać miejsc, zrobiłam to za Ciebie.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia jak najlepszej jakości korzystania z naszych usług oraz dostosowania treści i reklam do Twoich preferencji. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich użycie i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.