8 powodów, dla których warto jesienią i zimą polecieć do Malagi

Agata Wilk, 25 września 2023

Szukasz ciekawego miejsca na jesienną podróż? A może tęsknisz za słońcem i chcesz uciec od zimowej aury? Jest na to tylko jedna odpowiedź. Kupuj bilet i przylatuj do Malagi. A jeżeli chcesz się upewnić czy to dobry pomysł, to mam dla Ciebie 8 powodów, dlaczego jesienią i zimą naprawdę warto polecieć do Malagi.

Ebook Malaga Pleasure - najlepszy przewodnik po Maladze
e-book

Malaga Pleasure

Planując podróż do Malagi, już nie musisz wyszukiwać miejsc, zrobiłam to za Ciebie.

Najlepsza pogoda

Na podróż do Malagi zawsze jest idealna pora. Pogoda dopisuje tutaj przez cały rok. Najbardziej docenia się ją właśnie jesienią i zimą. Niewiele osób wie, ale Malaga ma najcieplejsze zimy spośród wszystkich europejskich miast liczących ponad pół miliona mieszkańców.

Wrzesień to taki okres w Maladze, kiedy woda w Morzu Śródziemnym jest najcieplejsza, a temperatura powietrza sięga nadal 30 stopni. Jest jednak dużo przyjemniej niż w lipcu czy sierpniu. W październiku wieczory stają się już powoli chłodniejsze, ale w dzień jeszcze śmiało możesz wygrzewać się na plaży. W listopadzie pojawiają się już pierwsze deszczowe dni.

Natomiast zimą w Maladze temperatura w dzień waha się między 10 a 15 stopni. Noce są najzimniejsze ze wszystkich miesięcy. Więcej też pada. Ale porównując z naszą polską zimą, to istne tropiki. Tak też się czułam. Bo kiedy w grudniu termometr w Maladze pokazywał 20 stopni, ja wygrzewałam się w słońcu, w tym samym czasie w Polsce sypał śnieg. Wyobrażasz to sobie?

Dłuższy dzień

Nie ma nic gorszego niż ciągnące się tygodnie bez słońca i krótkie dni. Gdy w Polsce w grudniu ciemno jest już o 16:00, w Maladze w tym samym czasie słońcem możesz cieszyć się aż do godziny 18:00. Zresztą słońce świeci tutaj aż 300 dni w roku. Czy to nie doskonały powód, by przylecieć zimą do Malagi?

Palmy w MaladzeNiesamowite palmy
Port w MaladzePort w Maladze

Luz i swoboda

Jesienią i zimą dużo milej zwiedza się i doświadcza Malagę. W porównaniu do letnich miesięcy jest dużo mniej turystów, a mimo to miasto cały czas tętni życiem. W Maladze przez cały rok coś się dzieje. Od rana do późnych godzin wieczornych.

Pomarańcze w całym mieście

Jeżeli miałabym podać jeden powód, dla którego warto wybrać się późną jesienią albo zimą do Malagi, to byłyby to… pomarańcze! Od listopada do końca lutego wszystkie drzewa w mieście porośnięte są owocami. A jest ich prawie 7 tysięcy!

Najpierw zieleń owoców zlewa się z liśćmi. Trzeba mocno wyostrzyć wzrok, by je dostrzec. Później dzień za dniem pomarańcze nabierają koloru i na każdym kroku dostrzega się pomarańczowe kiście, a drzewa uginają się od ich ciężaru. Przez cały mój pobyt w Maladze za każdym razem ten widok tak samo mnie zachwycał.

Knajpka w Centro Historico, MalagaKnajpka w Centro Historico
Drzewka z pomarańczami w MaladzeListopadowe pomarańcze

Świąteczna atmosfera

Dla samej świątecznej atmosfery wróciłabym w grudniu do Malagi. Tańczący Hiszpanie śpiewający „Feliz Navidad” w rytm migoczących bożonarodzeniowych lampek rozciągniętych przez jedną z piękniejszych ulic Malagi. I tak każdego wieczora. Ta panująca atmosfera jest nie do opisania. Tego trzeba po prostu doświadczyć.

Pieczone kasztany

Jesień w Maladze to sezon na kasztany. Całe miasto pachnie pieczonymi kasztanami. Wieczorami, kiedy jest już ciemno, Malagę otula unoszący się dym z żeliwnych garnków.

Knajpka w Centro Historico, MalagaKnajpka w Centro Historico
Mercado Central de Atarazanas w MaladzeMercado Central de Atarazanas

Sezon na mango

Do końca listopada w Maladze trwa sezon na mango, które nie ma sobie równych. Jest obłędnie soczyste, słodkie, dojrzałe. Najlepsze, jakie jadłam w swoim życiu. Można jeść je na kilogramy. Te najlepsze z najlepszych znajdziesz na lokalnych targach.

Wyjątkowa wystawa w Muzeum Picasso

Tegoroczna jesień i zima to niepowtarzalna okazja, by odwiedzić w Maladze Muzeum Picassa i zobaczyć wyjątkową wystawę „The Echo of Picasso” zorganizowanej w ramach międzynarodowych obchodów pięćdziesiątej rocznicy śmierci Pabla Picassa. Wystawa poświęcona jest wpływowi Picassa na twórczość różnych artystów. Będzie można podziwiać dzieła Willema de Kooninga, Jean-Michaela Basquiata czy Jeffa Koonsa. Wystawa potrwa od 3 października do 31 marca 2024 roku.

To co, wybierzesz się jesienią lub zimą do Malagi? :)

Przed przyjazdem do Malagi koniecznie przeczytaj mój wpis z 7 wyjątkowymi rzeczami, które musisz zrobić będąc w Maladze.

Ebook Malaga Pleasure - najlepszy przewodnik po Maladze
e-book

Malaga Pleasure

Planując podróż do Malagi, już nie musisz wyszukiwać miejsc, zrobiłam to za Ciebie.

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia jak najlepszej jakości korzystania z naszych usług oraz dostosowania treści i reklam do Twoich preferencji. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich użycie i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.